Prof. V. Kubálková bude na VŠE vyučovat kurz „Globalized International Relations“

Prof. Vendulka Kubálková, světově známá odbornice v oboru mezinárodní vztahy československého původu, bude na VŠE vyučovat mimosemestrální kurz 2SM442 – Globalized International Relations. Kurz se bude konat od 19. do 23. 11. 2018 v místnosti NB 458.

Prof. Kubálková obdržela doktorát z mezinárodního práva (JUDr.) na československé Karlově univerzitě a Ph.D. z mezinárodní politiky na Lancaster University v Anglii. Poté vyučovala a zastávala řadu akademických pozic ve Spojených státech a řadě dalších zemí – v Rusku, Argentině, Africe, Číně a Indii, v Anglii, na Novém Zélandu, v Austrálii a Belgii.

Mezi oblasti jejího zájmu patří kromě teorie mezinárodních vztahů, post-sovětských studií a náboženství a kultury v mezinárodních vztazích také pedagogika a využití IT ve výuce mezinárodních a globálních studií.

Více informací o prof. Kubálkové a její publikace jsou k dispozici na: